Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok


Cennik bez vat

sezon 2015/16

 

Poniższy przedstawiamy cennik, który pozwoli Państwu zorientować się co do kosztu wybranych usług, zabiegów niezbędnych do urządzenia Państwa ogrodu. Wszystkie podane ceny są poglądowe i każdorazowo ustalane są indywidualnie.

trawnik z siewu +pierwsze koszenie stawka od 6zł/m2

Trawnik z siewu jest najprostszym i najtańszym sposobem zazieleniania dużych powierzchni przy domu po zakończonej budowie, prawidłowo wykonany i dobrze dobrany rodzaj nasion bedzienie tylko cieszył oko właściceli ale rowniez spełny rolę użytkową.

 

Końcowa cena uzależniona jest od:

 • powierzchni obsiewanego areału
 • rodzaju użytej mieszanki traw
 • konieczności przygotowania podłoża
 • założenia siatki przeciw gryzoniom
 • terminów realizacji

 

 

ułożenie trawnika z rolki stawka od 22 zł/m2 cena z materiałem

Trawa w rolkach jest najszybszą metodą posiadania trawnika.  w kilka chwil możesz zmienić krajobraz z zabłoconego i zakurzonego w piękny, zielony, naturalny trawnik. Nie musisz tygodniami czekać na kiełkujące nasiona, walczyć z chwastami, dosiewać. trawa z rolki  szybko zadowoli Ciebie i Twoją rodzinę

 

Końcowa cena uzależniona jest od:

 • wielkości powierzchni trawnika
 • konieczności przygotowania podłoża
 • ukształtowania terenu
 • terminów realizacji
Koszenie trawnika stawka od 0.40 gr/m2

Koszenie trawnika jest jednym z najważniejszych elementów jego pielęgnacji. Tylko często koszona trawa będzie tworzyć gęsty, zielony ogrodowy dywan. Regularne koszenie sprzyja wzrostowi i krzewieniu się trawy oraz ogranicza rozwój chwastów (są wrażliwe na niskie koszenie)

 

końcowa cena uzależniona jest od:

 • wielkości powierzhcni trawnika
 • ukształtowania terenu
 • wysokości źdźbła trawy
 • konieczności użycia maszyn specjalistycznych
Wykonanie instalacji automatycznego nawadniania cena wg.indywidualnej wyceny

W przypadku systemu automatycznego nawadniania ogród podlewany jest za pomocą zraszaczy, mikrozraszaczy lub linii kroplujących, dobranych do rodzaju roślinności. Ich pracą kieruje odpowiednio zaprogramowany sterownik. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

 • system praktycznie nie wymaga obsługi, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na podlewanie ogrodu;
 • umożliwia racjonalne zużycie wody, nawet o 50% mniejsze w stosunku do tradycyjnego podlewania (system można bowiem zaprogramować tak, by dozował roślinom właściwą ilość wody).

System automatycznego nawadniania warto założyć nawet w małym ogrodzie, o pow. 200 m2. Może obejmować całą jego powierzchnię bądź tylko jej część, np. trawnik.

 

końcowa cena uzależniona jest od:

 • wielkości sytemu (ilość sekcji)
 • rodzaju i marki elementów systemu
 • ukształtowania terenu

 

wertykulacja powierzchni trawnika stawka do 100 m 1,50 zł/1m2 pow. 100 m2 0,80 zł/1 m2

Wertykulacja to proces, w którym przy pomocy odpowiednich narzędzi usuwa się mech i zbity filc, który powstaje w okresie intensywnego użytkowania trawnika i koszenia. Czasem jest go tak dużo, że trawa nie chce rosnąć. Dodatkowo podczas wertykulacji nacina się powierzchniowo darń dzięki czemu do trawnika dociera więcej wody, a trawa lepiej się korzeni, bo ma sporo wolnej przestrzeni. Dlatego ten zabieg jest tak niezbędny dla zapewnienia zdrowia trawnikowi.

 

końcowa cena uzależniona jest od:

 • stopnia zaśmiecenia trawnika
 • konieczności utylizacji urobku
 • ukształtowania terenu

 

aeracja powierzchni trawnika stawka do 100 m 1,50 zł/1m2 pow. 100 m2 0,80 zł/1 m2

Aeracja trawnika ma na celu napowietrzenie i rozluźnienie gleby. Dzięki aeracji zwiększa się elastyczność trawnika, a trawa pobudzana jest do wzrostu, w wyniku czego zwiększa się masa korzeniowa murawy. Aeracja poprawia także strukturę gleby bezpośrednio pod murawą - poprawia wnikanie wody i nawozów, dzięki czemu zwiększają się jej możliwości regeneracyjne, trawa jest bardziej odporna na deptanie i tworzy gęstą i wyrównaną darń.

 

końcowa cena uzalezniona jest od :

 • stopnia zasmiecenia trawnika (kamienie, inne pozostałości pobudowlane)
 • ukształtowania terenu
piaskowanie powierzchni trawnika stawka od 0,80 zł/1 m2 cena z materiałem

Ważną rzeczą jest piaskowanie trawnika po aeracji i wertykulacji. Piasek ma dobrą przepuszczalność wody i powietrza. Po aeracji powstają otwory w ziemi - jeśli ich nie zapiaskujemy, to zasklepią się i stracimy cały zamierzony efekt. Piaskować powinniśmy delikatnie - niewielką ilością piasku. Z tego powodu mówi się czasem, że jest to zakurzanie. Piasek powinien być płukany i bardzo drobny - o granulacji od 0 do 2 milimetra. Ziarnka piasku wchodzą pomiędzy źdźbła trawy, dzięki czemu nie tworzą się kępy i utrzymujemy równą powierzchnię trawnika. Piaskowanie skutecznie rozwiązuje problem dżdżownic. Ziarenka pisaku są ostre, a dżdżownice tego nie lubią, więc przenoszą się.

 

nawożenie stawka od 0,50 gr/m2

Nawożenie powinno się odbywać dwa razy w roku. Na wiosnę stosujemy nawozy wysokoazotowe - azot jest najistotniejszym pokarmem dla traw, daje siłę do wzrostu. Latem stosujemy mniej nawozów, ponieważ mogą trawie zaszkodzić podczas upałów. Przy bardzo wysokich temperaturach i dużej dawce azotu można trawę przepalić. Dlatego starajmy się nawozić trawę wiosną - jednorazowe nawożenie wystarcza nawet na 8-10 tygodni. Na jesieni stosujemy nawóz niskoazotowy i wysokopotasowy - w ten sposób wygłodzimy trawę na zimę, dzięki czemu będzie mniej podatna na choroby. Oznaką wygłodzenia trawy jest jej żółknięcie - nie należy się tym przejmować, ponieważ głodna trawa lepiej przeżyje zimę.

końcowa cena uzalezniona jest od :

 • rodzaju nawożenia i zakresu
 • kosztów użytych nawozów

 

opryski sanitarne przeciw szkodnikom chorobom i grzybom stawka od 100 zł/300m2

Główną zaletą nawożenia dolistnego jest szybkie i skuteczne dostarczenie roślinom brakujących składników pokarmowych w okresie występowania niekorzystnych warunków do ich pobierania z gleby przez system korzeniowy

stosujemy rowniez opryski sanitarne w celu ochrony naszego ogrodu przed chorobami grzybowymi oraz szkodnikami

opryski trawnika lub ścieżek stawka od 50zł/100m2

opryski herbicydami wykonujemy na powierzchniach narażonych na przerosty zielone takie jak mchy i rożnego rodzaju chwasty, własciwie dobrane srodki i orawidłowo przeprowadzony oprysk pozwala za uzyskanie bardzo dobrych długoterminowych efektów wizualnych

 

wykonanie obrzeży klombow lub rabat od 17,00 zł/1 mb cena bez materiału

koncowa cena uzależniona jest od:

 • ilości mb wykonywanych obrzeży
 • wyboru materiału do budowy obrzeży
 • ukształtowania terenu
ręczne rozwozenie ziemi lub piasku 40 zł/1 tonę (cena bez materiału)

W miejscach trudno dostepnych w których uzycie cieżkiego sprzętu jest niemozliwe (dachy hal, tarasy balkony,patia) nasi pracownicy ręcznie rozwiozą potrzebny materiał.

 

grabienie liści lub ściółki leśnej 160 zł/100 m2 cena z wywozem

Grabienie liści większosć urzytkownikow ogrodów traktuje jako znienawidzona konieczność tymczasem warto przemyslec pozostawienie choc w niektórych miejscach ogrodu jakąs cześć liści stana się one kryjówką dla zimujacych w nich pożytecznych owadach.

inna kwestia pozostają ogrody wysoce estetyczne stawiające na wizualny priorytet wówczas pozbywamy się liści utylizując je we własciwy spsób .

 

 

nasadzenia żywopłotów stawka od 30,00 - 95,00 zł/1 mb

Posadzenie żywopłotu (np. thuja, irga, jałowiec, cis) o wys. 90 - 100  cm w momencie posadzenia, wraz z wymianą gleby wokoło bryły korzeniowej

budowa oczka wodnego stawka od 560,00 zł/1 m2

Wykonanie oczka wodnego (roboty ziemne - głebokości do 1,50 m, wyłożenie materiałem nie przepuszczalnym (np. włókniną, folią, materiałem gumowym), obsadzeniem roślinami wodnymi i obsadzenie terenu przyległego do oczka.

przedmuchanie systemu nawadniania stawka od 90 zł

Przygotowanie systemu nawadniającego do zimy obejmuje głównie usunięcie całej wody z rurociągów systemu nawadniającego i sprzętu. Jest to niezbędne, aby zapobiec zamarznięciu wody w okresie temperatur ujemnych, co może spowodować uszkodzenia rur, kształtek, zaworów, zraszaczy oraz pompowni.

wysypanie stanowisk materiałem ozdobnym stawka od 11,50 zł/1 m2 cena z materiałem

końcowa cena uzalezniona jest od :

 • wielkości rabaty
 • rodzaju materiału ozdobnego uzytego do wykonania usługi
koszenie wykaszarką stawka od 0.50gr/m2

Koszenie kosa spalinową (wykaszarką) lub słabszą (podkaszarką) stosuje sie w miejscach mniej dostepnych nie pozwalających na uzycie kosiarki samojezdnej lub na powierzchni pochyłe porosnięte roslinnoścą trudną (samosieje, chwasty wysokie, trawy wysokie)

podkaszarki są to kosy o znacznie mniejszej mocy uzywane do podkaszania takich miejsc jak pnie drzewek , elementy małej architektury obrzeża klombów i rabat.

 

 

przekopanie gruntu kultywatorem lub glebogryzarka stawka od 200zł/100m2

Zarówno glebogryzarki jak i kultywatory wykorzystywane są do przygotowywania ziemi pod uprawę roślin. Często te dwa urządzenia są wykorzystywane do tych samych prac. Nie ma też jasnego rozgraniczenia między glebogryzarką a kultywatorem, tym niemniej warto zastanowić się które, z nich będzie bardziej odpowiednie do prac, które wykonujemy.